Alimenty2023-01-13T21:00:32+00:00

ALIMENTY – ADWOKAT LUBLIN

Adwokat P. Tkacz specjalizuje się w sprawach o alimenty prowadzonych w Lublinie.

Pomoc adwokata w sprawach o alimenty

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, ubiegających się o należne alimenty adwokat w Lublinie w ramach usług świadczonych przez naszą kancelarię oferuje pełne wsparcie na każdym etapie postępowania. Pomagamy w ustaleniu wysokości kwoty, jaka dziecko powinno otrzymywać, uwzględniając koszty jego utrzymania oraz zdolności zarobkowe rodzica. Zapewniamy pomoc w gromadzeniu dowodów, pozwalających ustalić realną sytuację materialną strony pozwanej. Dzięki temu osoba wnioskująca o alimenty zyskuje pewność, że prowadzący postępowanie sąd dysponuje odpowiednim materiałem dowodowym.

Czytaj więcej

Alimenty adwokat Lublin – skuteczne dochodzenie należnych świadczeń

Sytuacja, w której rodzic nagle przestaje wywiązywać się z obowiązku alimentacyjnego, pozwala na uruchomienie określonych instrumentów prawnych. Uchylanie się od uczestnictwa w utrzymaniu dziecka, może powodować istotne pogorszenie sytuacji materialnej rodzica wychowującego dziecko, przez co może on skierować do sądu pismo o wszczęcie postępowania alimentacyjnego. Aby wniosek o alimenty w Lublinie, podobnie jak w dowolnym, innym mieście, okazał się skuteczny, musi spełniać kilka warunków.

Pierwszym z nich jest określenie sądu, do którego kierowany jest pozew. Strona pozywająca ma prawo wybrać sąd rejonowy właściwy dla miejsca zamieszkania pozwanego lub miejsca zamieszkania osoby uprawnionej do alimentów. Drugim istotnym warunkiem skuteczności pozwu jest wskazanie stron postępowania. Stroną pozwaną będzie oczywiście rodzic, który uchyla się od płacenia, natomiast powodem jest w tym przypadku dziecko. Jeśli jest ono niepełnoletnie, rodzic-opiekun staje się jego ustawowym przedstawicielem. Jeżeli natomiast w chwili składania pozwu dziecko ukończyło 18 lat, powinno podpisać wniosek samodzielnie.

Pomagający w ubieganiu się o alimenty w Lublinie prawnik zapewni wsparcie w prawidłowym sporządzeniu pozwu, w tym również tej jego części, w której strona pozywająca wskazuje, o jaką kwotę świadczenia wnioskuje oraz określa wartość przedmiotu sporu. Bardzo ważne jest też właściwe uzasadnienie pozwu – to w tej części należy uargumentować, dlaczego ubiegamy się o wskazaną kwotę, przedstawiając własną sytuację materialną oraz zestawienie kosztów utrzymania dziecka.

Alimenty Lublin – bezcenne wsparcie prawnika

Sprawy o uchylanie się od płacenia alimentów, podobnie jak postępowania dotyczące podniesienia lub obniżenia wysokości świadczenia potrafią znacznie rozciągnąć się w czasie, z uwagi na uporczywe unikanie odpowiedzialności po stronie osoby pozwanej. Charakteryzujący się dużym doświadczeniem w sprawach o alimenty adwokat w Lublinie stanowi wymierne wsparcie dla strony, której na mocy zawartej umowy lub wyroku sądowego należy się świadczenie. Nasza kancelaria oferuje pełen zakres wsparcia w sprawach alimentacyjnych, zapewniając obiektywne i w pełni profesjonalne podejście, skoncentrowane na wypracowaniu najkorzystniejszych rozwiązań procesowych.

Podwyższenie alimentów – kiedy jest możliwe? Wniosek, pismo, pozew o podwyższenie alimentów

By |24 marca, 2023|Categories: alimenty, Rozwód|

Podwyższenie alimentów - kiedy jest możliwe?   Podwyższenie alimentów w

Uchylanie się od alimentów – czy jest przestępstwem? Niealimentacja, obowiązek alimentacyjny

By |24 marca, 2023|Categories: alimenty|Tags: , , , |

Uchylanie się od alimentów - czy jest przestępstwem?   Uchylanie

PAULINA TKACZadwokat

Prowadzi Kancelarię adwokacką w Lublinie, specjalizującą się w sprawach o rozwód, alimenty i podział majątku.

Doświadczenie zdobywała od 2010 r. w warszawskich i lubelskich kancelariach prawnych oraz prowadząc obsługę prawną Miejskiego Ośrodki Pomocy Rodzinie w zakresie rodzin zastępczych i alimentów.

Jest wykładowcą prawa m.in. na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Odbyła roczne stypendium na Universidad de Jaen w Hiszpanii.

Adwokat jest z Klientem na każdym kroku  drogi w sprawie o rozwód przed Sądem Okręgowym w Lublinie

Jak wygląda współpraca?

Top Sliding Bar

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

Recent Tweets

Newsletter

Sign-up to get the latest news and update information. Don't worry, we won't send spam!

    Go to Top