Podział majątku – adwokat Lublin2022-11-03T14:02:17+00:00

Podział majątku – adwokat Lublin

 

PAULINA TKACZadwokat

Prowadzi Kancelarię adwokacką w Lublinie, specjalizującą się w sprawach o rozwód, alimenty i podział majątku.

Doświadczenie zdobywała od 2010 r. w warszawskich i lubelskich kancelariach prawnych oraz prowadząc obsługę prawną Miejskiego Ośrodki Pomocy Rodzinie w zakresie rodzin zastępczych i alimentów.

Jest wykładowcą prawa m.in. na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Odbyła roczne stypendium na Universidad de Jaen w Hiszpanii.

Podział majątku Lublin

Kancelaria Adwokacka Pauliny Tkacz to zespół kompetentnych prawników, wpierających swoich Klientów w postępowaniach dotyczących zmiany ustroju majątkowego pomiędzy małżonkami lub byłymi małżonkami. W sprawach o podział majątku adwokat w Lublinie stanowi cenne wsparcie zarówno w trakcie trwania małżeństwa, jak i na etapie prowadzenia sprawy rozwodowej. Obsługujemy najbardziej złożone sprawy, także te, w których jedna ze stron posiada majątek poza granicami Polski oraz obejmujące rozliczenie nakładów na majątek odrębny jednego z małżonków, w tym rozliczenie budowy domu na działce małżonka. Reprezentujemy również cudzoziemców. Stawiamy na kompleksowe wsparcie prawne i merytoryczne, doskonale zdając sobie sprawę z faktu, że podział majątku w Lublinie podobnie jak w dowolnym, innym mieście, może być sprawą o wysokim stopniu skomplikowania.

Czytaj więcej

Podział majątku adwokat Lublin – zakres świadczonej pomocy

Wsparcie adwokata w postępowaniach o podział majątku obejmuje:

  • bieżące doradztwo oraz konsultacje prawne,
  • sporządzanie pism w toku postępowania,
  • wsparcie strony w negocjacjach,
  • reprezentację w postępowaniach przed sądami wszystkich instalacji,
  • planowanie działań oraz strategii,
  • pomoc w zbieraniu materiałów dowodowych,
  • zawarcie umowy rozdzielności majątkowej,
  • wezwanie do ugodowego podziału majątku po rozwodzie,

a także szereg innych czynności prawnych, których wymaga sprawa o podział majątku.

Pomoc prawna przy podziale majątku – Lublin

Zarówno stopień skomplikowania przepisów, jak i nasze wieloletnie doświadczenie dowodzą, że sprawy o podział majątku należą do trudnych i nierzadko długotrwałych postępowań. Błędem jest powszechne przekonanie, że dzielenie wspólnego majątku ma miejsce wyłącznie przy rozwodzie. Zmiany ustroju majątkowego partnerów można dokonywać również w trakcie trwania małżeństwa. Wspólność majątkowa małżeńska może ustać w momencie spisania intercyzy, wydania przez sąd orzeczenia o rozdzielności majątkowej, ubezwłasnowolnienia jednego z małżonków lub ogłoszenia przez niego upadłości. Niezależnie od okoliczności, nasi prawnicy pomogą Państwu przeprowadzić podział majątku w Lublinie, korzystając z eksperckiej wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia w tej materii.

Sprawa o podział majątku po rozwodzie

Jedną z najczęstszych przesłanek do założenia w sądzie sprawy o podział majątku jest sytuacja, w której strony nie mogą osiągnąć porozumienia we własnym zakresie.. Organ prowadzący sprawę przeprowadza postępowanie dowodowe, na podstawie materiałów, które zobowiązane są dostarczyć mu strony. Kompetentny prawnik z pewnością zwiększy Państwa szanse na uzyskanie satysfakcjonującego orzeczenia, w odpowiedni sposób zabezpieczając wszelkie interesy swojego Klienta. Jest to istotne ponieważ sprawy o podział majątku charakteryzuje zwykle znaczna wartość przedmiotu sporu.

Podział majątku Lublin – dlaczego warto skorzystać ze wsparcia adwokata?

W przypadku tak złożonych postępowań, jak podział majątku adwokat w Lublinie to gwarancja uzyskania fachowej pomocy na każdym etapie prowadzonej sprawy. Wsparcie prawnika daje pewność, że wszystkie pisma procesowe zostały sformułowane w sposób poprawny, a dołączane do sprawy dokumenty i dowody mają charakter kompletny. Jednocześnie, adwokat w pełni koncentruje się na ochronie interesów Klienta, podchodząc do sprawy z właściwym dystansem i obiektywizmem. Jego obecność na sali sądowej oraz bieżące doradztwo, mogą wymiernie wpłynąć na czas trwania sprawy o podział majątku, jak również uchronić przez niesatysfakcjonującym rozdziałem wspólnych dóbr.

Podwyższenie alimentów – kiedy jest możliwe? Wniosek, pismo, pozew o podwyższenie alimentów

By |24 marca, 2023|Categories: alimenty, Rozwód|

Podwyższenie alimentów - kiedy jest możliwe?   Podwyższenie alimentów w

Uchylanie się od alimentów – czy jest przestępstwem? Niealimentacja, obowiązek alimentacyjny

By |24 marca, 2023|Categories: alimenty|Tags: , , , |

Uchylanie się od alimentów - czy jest przestępstwem?   Uchylanie

SKLEP INTERNETOWY 

Usługi prawne online

KONTAKT BEZPOŚREDNI

Umów spotkanie

Top Sliding Bar

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

Recent Tweets

Newsletter

Sign-up to get the latest news and update information. Don't worry, we won't send spam!

    Go to Top